Před 1998

Koncem devadesátých let, v roce 1998 se táta rozhodl přejít z řidiče do pozice majitele vlastní autodopravy. První podnikání začalo na živnostenské oprávnění. Absolvoval získání koncese, finanční způsobilosti a vyrazil do světa - Itálie, Německo, Francie, Španělsko, Švédsko, Maďarsko, Benelux... procestoval pěkný kus světa.

1998 - 2002

Přelom tisíciletí a ve firmě už byli 4. Tehdejší žlutý DAF patřil k tomu nejlepšímu co firma měla a v porovnání s tehdy běžnějšími LIAZy to byla vzácnost. Mimochodem ten „bloňdák” na fotce, druhý z leva, je David. Ano, ten Dáda, který u nás stále jezdí. Ale neříkejte nikomu, že chvíli jezdil v ICOMu.

2001 - 2004

Stačilo pár (dnes už vážených) podnikatelů, kteří se rozhodli nezaplatit a následoval návrat k jedinému vozidlu. Tehdy Volvo F12 patřilo k synonymům kvality a vysoké výdrže. Dodnes na něj táta vzpomíná se slzou v oku.

2004

Staré Volvo F12 nahradilo novější Volvo FH12. Tento světoběžník jste mohli potkávat nejčastěji na trasách ČR - Itálie.

2008

Volvo vystřídala další severská značka Scania. Tato „švédská slepice” svými schopnostmi přesvědčila k přestupu na tuto značku. Od této chvíle až do roku 2014 budeme mít pouze Scanie.

2014

Přecházíme ze živnosti na s.r.o., přesněji vzniká Pěnkava s.r.o.

2020

Od tohoto roku máme pouze a jen EEV a EURO 6 vozidla. EEV prodáváme v roce 2021 a od tohoto roku máme pouze vozový park složen z vozidel EURO 6.

Současnost

V současnosti disponujeme 11 soupravami - 9x Scania, 1x Volvo a 2x Mercedes-Benz. Většinou v elegantní červeno-žluté kombinaci, která vytváří jednotnou firemní identitu.